NavMenu

Vinari iz BiH žele kvalitetom parirati velikim vinarskim zemljama

Izvor: Indikator Nedjelja, 30.10.2016. 09:29
Komentari
Podeli
(Foto: Constantine Pankin/shutterstock.com)
Mnošto vinara i gastro izlagača okupilo se na sada već tradicionalnom međunarodnom festivalu koji okuplja poslovni svijet, ugostitelje, ali i ljubitelje vina i hrane.

Oko 60 izlagača iz BiH i inostranstva svojom šarolikom i bogatom ponudom ljubiteljima dobrog zalogaja i kapljice vina upriličili su dva dana uživanja.

Vinari sa ovih prostora prihvatili su izazov - parirati kvalitetom vinarskim zemljama. Nije nemoguće, ali iziskuje mnogo truda i strpljenja.

- Francuska, italijanska, španska vina imaju izgrađen brend. Ali hrvatska, istarska vina i proizvođači iz BiH imaju veliku šansu - rekao je Ivan Damjanić, predstavnik vinarije Damjanić iz Poreča.

Damjanić je dodao da svjetsko tržište želi nešto novo i autohtono, te da se vraća korijenima i raznolikosti ponude vina.

- Sajmovi poput ovog su velika prilika za izlagače da se pokažu sa svojim vinima i da potencijalne klijente uvjere u proizvode - kaže Dejan Marić, menadžer Frutela group-a iz Banjaluke.

Unaprijeđena tehnologija proizvodnje i domaće autohtone sorte grožđa - žilavke i blatine dobitna su formula za osvajanje tržišta.

- Kvalitet vina iz BiH je dokazan na međunarodnim izložbama vina. U Londonu su dobijala prestižne nagrade, Beču, Parizu i drugim velikim sajamskim izložbama - ističe Hamid Kujraković, predstavnik vinarije Hercegovina produkt iz Čitluka.

Potvrdu kvaliteta imamo. Uz dovoljno hrabrosti i vjere u domaće potencijale uspjeh može biti osiguran.

Komentari
Vaš komentar

Top priče

07.05.2024.  |  Agro, Industrija

Hmelj donosi zaradu i do 15.000 EUR - U Srbiji ga malo ko gaji, iako su njive idealne

U Bačkom Petrovcu se tokom ljeta ubiraju plodovi hmelja i to je jedina lokacija na kojoj ova poljoprivredna kultura može da se gaji. Prošle godine, međutim, njom je posijano svega deset hektara. Svojevremeno je na petrovačkim oranicama pod ovom biljkom bilo 200 hektara, a u Vojvodini je zauzimao čak 1.500 hektara i imao tradiciju dugu 250 godina. Jedan od uzgajivača hmelja skrenuo je pažnju da pokrajina svake godine daje subvencije za

Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima i neophodno je da se ulogujete.

Zaboravili ste šifru? Kliknite OVDJE

Za besplatno probno korišćenje, kliknite OVDJE

Pratite na našem portalu vijesti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izvještaje.
Registracija na eKapiji vam omogućava pristup potpunim informacijama i dnevnom biltenu
Naš dnevni ekonomski bilten će stizati na vašu mejl adresu krajem svakog radnog dana. Bilteni su personalizovani prema interesovanjima svakog korisnika zasebno, uz konsultacije sa našim ekspertima.