Prvi put su se gasila svjetla hrama Karnak u Luksoru ili Plave džamije u Istanbulu, čime su se pridružile drugim svjetskim znamenitostima i kultnim spomenicima među kojima su piramide u Gizi, Sydney Harbour Bridge i Opera House, Tower Bridge u Londonu, najveći svjetski neboder Burj Khalifa, kip Krista u Rio de Žaneiru, hram Wat Arun u Bangkoku, Times Square u Njujorku i Međunarodna svemirska stanica.
BiH se akciji pridružila zamračenim Starim mostom u Mostaru, Banskim dvorom u Banjoj Luci, Twist Tower u Sarajevu, Bulevarom mira u Brčkom, gradskom tvrđavom Gradina u Doboju te brojnim trgovima.
- Sretni smo zbog velikog odaziva BiH gradova i građana u ovogodišnjoj akciji - ističe Bojan Stojanović iz WWF-a.
- Ovime pokazujemo svoju brigu o planeti i sada je na svima nama da se pokrenemo i nešto poduzmemo. Vrijeme je da počnemo djelovati izvan sata, a u našem timu u Australiji, gdje je priča o Earth Houru i započela 2007. godine, već su ove godine pokrenuli s građanima brojne projekte koordinirane putem Earth Hour Blue platforme i mi bismo trebali slijediti taj primjer.
Glavni globalni događaj organiziran je u Singapuru gdje je Spajdermen kao prvi super-junak ambasador isključio svjetla preko Marina Bay horizonta. Ruski kozmonaut Mihail Tyurin snimio je poruku iz Međunarodne svemirske stanice, podsjećajući svijet da je unatoč svoj svojoj ljepoti Zemlja iznimno krhka i zato ljudi trebaju učiniti svoj dio kako bi je zaštitili.
Od svog osnutka u 2007. godini, WWF-ov Sat za planetu Zemlju postao je pokret koji mobilizira ljude da stanu zajedno i zaštite okoliš diljem svijeta. Angažirajući ljude preko jednostavnih i kreativnih aktivnosti za očuvanje okoliša, preko filma, predstava, društvenih mreža i javnih skupova, Earth Hour timovi su tijekom cijele godine promicali aktivnosti vezane za uštedu električne energije, smanjenje potrošnje plastike, papira i ostalih svakodnevnih materijala, te organizirali akcije sadnje stabala i korištenja javnog prijevoza tijekom cijele godine.