Izvor: Fena | Ponedjeljak, 25.04.2011.| 09:00
Izdvojite članak Odštampajte vijest

Amel Mekić evropski prvak u judou

Bosanskohercegovački reprezentativac u judou Amel Mekić osvojio je zlatnu medalja na Evropskom prvenstvu u Istanbulu.

Tridesetogodišnji član sarajevskog Judo kluba City Centar ostvario je jedan od najvećih uspjeha u historiji bh. sporta, ubjedljivim pobjedama u svih pet mečeva u kategoriji do 100 kg.

U eliminacijama je Mekić rezultatima 10:0 savladao Rumuna Daniela Brata, Holanđanina Henka Grola i Izraelaca Ariela Zeevija, dok je u polufinalu bio bolji od Latvijca Jevgenijsa Borodavka.

U meču za titulu evropskog prvaka Mekić je savladao Levanam Zhorzholianija iz Gruzije.

Selektor judo reprezentacije Bosne i Hercegovine Branislav Crnogorac je osvajanje zlatne medelje Amela Mekića na Evropskom prvenstvu u Istanbulu ocijenio kao jedan od najvećih uspjeha bh. sporta.

"San svakog sportiste je biti prvakom Evrope. Presretan sam kao trener. Ovaj uspjeh ostvarili smo na jedan fenomenalan i ubjedljiv način, Mekić je deklasirao svih pet protivnika", kazao je Crnogorac.
Unos komentara je omogućen samo ulogovanim korisnicima.