NavMenu

Evo šta možete uzeti iz hotelske sobe bez posljedica

Izvor: Dan Subota, 04.02.2023. 09:56
Komentari
Podeli
(Foto: Pixabay.com/OleksandrPidvalnyi)
U nedavnoj anketi istraživačke firme OnePoll u ime Expedije 70% Njemaca izjavilo je da su neke stvari ponijeli kući iz hotela. Na prvom su mjestu proizvodi za ličnu higijenu poput šampona i regeneratora koji završe u koferima 56% ispitanih, prenosi Fenix Magazin.

Popularne su i koverte i hemijske olovke (23%). Papuče su na trećem mjestu sa 18%, ispred čaja i kafe na četvrtom mjestu (17%). Nešto manje traženi su ogrtači (14%), šoljice (6%), ukrasi (4%), prekrivači (3%) i kuvala za vodu (2%).

Je li ti zapravo dopušteno?

Pravno gledajući, ne smijete ništa ponijeti sa sobom iz hotelske sobe. Takođe ni gelove za tuširanje i sapune, kao i šampone i kreme. Strogo govoreći, sve je to dio hotelskih sadržaja i namijenjeno je za korištenje tokom vašeg boravka. U praksi većina hotela na to zažmiri. Nakon što su artikli već iskorišteni, oni se ionako moraju baciti. Dakle, ovdje nema problema.

Slična je situacija i sa papučama. Hotel ih ne može ponovo koristiti iz higijenskih razloga, tako da ih možete lako ponijeti kući. Neki hoteli nude i razglednice - kao pozdrav kući ili kao lijepi podsjetnik. Takođe ih možete uzeti bez posljedica, prenosi Avaz.

Minibar se naplaćuje

Možete bez oklijevanja konzumirati ako se na noćnom ormariću ili jastuku nalaze čokoladice ili jabuka na radnom stolu u vašoj hotelskoj sobi. Ali ako su voće i grickalice u korpi sa raznim drugim vrećicama i poslasticama, možete pretpostaviti da je to dio minibara. I to se naplaćuje.


Jasno je i nedvosmisleno kod većih stvari i predmeta koji se stavljaju na raspolaganje i drugim gostima - poput ogrtača, vješalica, peškira, jastuka, suncobrana.

Ako to uzmete sa sobom, tada možete biti kažnjeni. To čak može dovesti do prijave. Naravno, knjige, pribor za jelo, posuđe i pribor za dom takođe su apsolutno zabranjeni za ponijeti.


Komentari
Vaš komentar

Top priče

17.04.2024.  |  Vijesti

UIO odložila kupovinu zgrade u centru Banjaluke

Nekoliko dana prije nego što će im isteći rok da se izjasne o ponudi firme Grand trade (Grand trejd) za kupovinu poslovnog prostora u Banjaluci, Uprava za indirektno oporezivanje BiH se dogovorila sa ponuđačem da se rok za konačnu odluku prolongira za još nekoliko mjeseci. Firma biznismena Mileta Radišića, koji je ležao u zatvoru zbog privrednog kriminala, dostavila je u januaru ove godine dvije ponude, prenosi Capital. Prvom je Upravi

Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima i neophodno je da se ulogujete.

Zaboravili ste šifru? Kliknite OVDJE

Za besplatno probno korišćenje, kliknite OVDJE

Pratite na našem portalu vijesti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izvještaje.
Registracija na eKapiji vam omogućava pristup potpunim informacijama i dnevnom biltenu
Naš dnevni ekonomski bilten će stizati na vašu mejl adresu krajem svakog radnog dana. Bilteni su personalizovani prema interesovanjima svakog korisnika zasebno, uz konsultacije sa našim ekspertima.