Prvoplasirana na našoj listi najčitanijih investicija u sportu je
arena u Gradišci, otvorena u novembru, i koja ima tri sale. Gradnja je počela čak 2008. i koštala je 14 mil KM. Objekat sada ima najsavremenije standarde energetske efikasnosti.
Nacionalni teniski centar RS otvoren je u Banjaluci početkom septembra i dospio je na visoku
drugu poziciju.Centralni teren urađen je po svjetskim standardima, kapaciteta 1.300 stolica, a kapacitet samog terena u slučaju potrebe moći će ići i do 4.500 mjesta sa montažnim tribinama.
Gacko i dalje čeka svoju sportsku dvoranu, čija je gradnja u toku i ta vijest drži
treće mjesto po interesovanju čitalaca eKapije. Visina i gabariti su predviđeni da zadovoljavaju međunarodne standarde, a kapacitet dvorane je oko 760 sjedećih mjesta. Gradnja će koštati 3 mil KM.
Pale,
Rogatica i
Vogošća imaće moderne atletske staze. Te su se investicije našle na
četvrtoj poziciji, dok ih na
petom mjestu prate
planovi FK Borac iz Banjaluke. Ovaj klub na svom stadionu mijenja reflektore i travnjak, a želi i gradnju beton hale.
Inače, uz novi fudbalski teren sa vještačkom travom na Banjalučkom polju, u planu je gradnja još jednog sa atletskom stazom. Takođe, što se tiče Banjaluke i njenih investicija u sport, druga faza gradnje stadiona sa vještačkom travom u neposrednoj blizini tržnog centra Delta planet.
Šestoplasirana vijest se odnosi na
Prnjavor i njegov fudbalski teren sa vještačkom travom, izgrađen uz pomoć FIFA-e. Osim te investicije u planu je da Prnjavor u sportskom kompleksu dobije još dva sportska terena, hotel, karting-stazu, sportske dvorane.