NavMenu

Za lakše pokretanje biznisa - Predstavljen početak rada YSB programa u BiH

Izvor: Privredna štampa Petak, 04.09.2015. 11:47
Komentari
Podeli
(Foto: Singkham/shutterstock.com)
Predstavnici kompanije "Yunus Social Business" u partnerstvu sa BBI i Fondacijom "Mozaik" juče su u Sarajevu predstavili početak rada YSB programa, odnosno Akceleratora u BiH.

Ovim programom se podržavaju društveni poduzetnici u regiji kako bi unaprijedili svoje društveno poslovanje i obezbijedili potrebna finansijska sredstva.

- Prepoznali smo da je BiH plodno tlo za razvoj ovog koncepta. Društvenim poduzetnicima nudimo finansijsku i nefinansijsku podršku. Do sada smo pomogli 400 poduzetnika širom svijeta da započnu svoje društvene biznise. U saradnji sa BBI i Fondacijom "Mozaik" želimo stvoriti jedinstveno tržište u BiH i navesti ljude da razmišljaju o mogućnostima koje im se nude - izjavio je Daniel Novak, izvršni direktor YSB Balkan.

Društvenim biznisima nude finansijsku podršku u iznosu do 5.000 EUR da bi započeli realizaciju svojih ideja.

Kako je istakla Vesna Bajšanski Agić, izvršna direktorica Fondacije "Mozaik", ova Fondacija društveno poduzetništvo promovira od 2008. godine.

- Ovaj koncept nudi ekonomski održiva rješenja za probleme koje imamo u BiH. Fondacija "Mozaik" će ove godine podržati 20 mladih ljudi, a naredne će ih biti 60. Do 2025. godine planiramo da 500 društvenih biznisa bude registrovano u BiH – kazala je Bajšanski Agić.


Prema riječima Emira Čehajića, izvršnog direktora BBI banke društveno poduzetništvo ima pozitivan efekat na društvo.

- Banke često izbjegavaju finansiranje startap biznisa, međutim, BBI banka to vidi kao dio svoje misije i dio odgovornosti prema društvu. Mi u BBI banci vjerujemo da postoje ljudi koji žele da rade i to vrate u zajednicu. BBI banka nudi do 10.000 eura za razvoj društvenog biznisa – pojasnio je Čehajić.

Komentari
Vaš komentar

Top priče

22.04.2024.  |  Finansije

Evo gdje 0,001% najbogatijih ulaže svoj novac

Ultra bogati uz sav novac žive drugačije od ostatka svijeta, pa i njihove strategije ulaganja izgledaju znatno drugačije od portfelja prosječnog investitora. - Iako ne postoji zvaničan prag za ulazak u klub 0,001% najbogatijih, centimilioneri ili pojedinci sa ukupnom neto vrijednošću od preko 100 mil USD dovoljno su bogati da bi bili dio ovog kluba - smatra Kevin Teng, izvršni direktor VRISE Wealth Management Singapura,

Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima i neophodno je da se ulogujete.

Zaboravili ste šifru? Kliknite OVDJE

Za besplatno probno korišćenje, kliknite OVDJE

Pratite na našem portalu vijesti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izvještaje.
Registracija na eKapiji vam omogućava pristup potpunim informacijama i dnevnom biltenu
Naš dnevni ekonomski bilten će stizati na vašu mejl adresu krajem svakog radnog dana. Bilteni su personalizovani prema interesovanjima svakog korisnika zasebno, uz konsultacije sa našim ekspertima.